KÜLTÜR TURLARI - Carvis Turizm
image descriprion
image descriprion

KÜLTÜR TURLARI

Türkiye'nin kültürel değerleri yerinde ziyaret edebilir, tecrübeli rehberlerin sunumlarıyla tarihte bir yolculuk yaşayabilirsiniz. Hayata dair yepyeni kültürler öğrenebilir, yöresel lezzetlerin tadına bakabilir, doğal olan bu güzellikleri keşfedebilirsiniz. Bölgenin kaliteli, huzurlu ve rahat otellerinde konaklayabilir, görülecek yerlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Her mevsim bambaşka bir gezi tecrübesi yaşarken, unutulmaz hatıralar ve güzellikler biriktirebilirsiniz. Herkesin seyahat etme özgürlüğünü temsil eden kültür turları ile yerel lezzetlerle buluşur, bu toprakların barındırdığı tüm yöresel motifleri ve bilmediğiniz nice saklı güzellikleri keşfedebilirsiniz.

KÜLTÜR TURLARI Nedir?

Seyahatlerin en önemli nedenlerinden biri olan kültür gezisi, gittiğiniz yerin tarihini yansıtan her unsurunu araştırmak ve öğrenmek, yemeklerini, geleneklerini yerinde görmek ve tatmak, yerin geçmişle ve bugünle bağlantısını kuran her eserini gezip görmek olarak adlandırılabilir. Kültür gezisi diğer tatil türlerinden biraz farklıdır. Sadece deniz, kum, güneş felsefesini barındırmaz. Bunların yanı sıra doğayı ve bölgeyi de tanımayı amaçlamaktadır.

Otelimiz Kazdağları eteklerinde yer aldığı için; Güre, Altınoluk, Akçay gibi turistik yerleri gezebileceğiniz gibi, Kaz Dağları bölgesindeki Hasanboğuldu, Sütüven Şelalesi, Sarıkız Tepesi gibi tarihi alanları da görebilirsiniz.

Gezdiğiniz Bölgelerin Tarihini Öğrenin

Gittiğiniz yerlerin tarihten bu güne kadar hangi milletlere hangi kültürlere ev sahipliği yaptığını öğreneceksiniz ve o kültürlerin o şehirdeki izlerini takip edeceksiniz.

Kültür gezisinde amaç gezerek öğrenmektir ve buradan topladığınız her bilgi size bunu kazandıracaktır. Yemeklerini tadacaksınız ve yöresel el işlerinin yapıldığı küçük atölyeler veya diğer çalışma alanlarında vakit geçireceksiniz. Şansınız varsa birkaç yöresel gösteriye katılabilir, her sene yapılan bir festivale denk gelebilirsiniz. Öyle ki bölgemizde her sene birçok festival ve etkinlik düzenlenmektedir. Bunlar hakkında da bizimle iletişime geçerek bilgi edinebilirsiniz.

Kültür gezileri tüm aktivitelerinizi ve yapılacaklar listenizi normal bir geziden veya tatilden farklı kılacak şekilde hazırlanacaktır ve sizlere sürprizler yapacaktır.

image description
image description
image description
image description

Popüler Turlar

Türkiye'nin Güzelliklerini, Kartpostallardan Görmeyin!
Popüler Turlarımız ile Keşfedin!
image description
BALON TURU

BALON TURU

Kapadokya, dünyada eşi benzeri olmayan tabiat harikası bir bölgedir. Bu bölgeyi tam anlamıyla görebilmek için düzenlenen balon turları nasıldır, ne zaman hareket ederler, nereleri dolaşı...

image description
YURTDIŞI TURLARI

YURTDIŞI TURLARI

Avrupa'dan Asya'ya kadar dünyanın en güzel şehirlerine seyehat edebilir, keşfedilmeyi beklemekte olan rotaları tecrübe kazanmış rehberlerimiz eşliğinde ziyaret edebilirsiniz. Sıcak insanl...

image description
DOĞA TURLARI

DOĞA TURLARI

Türkiye'nin en gözde yerlerinde sizlere doğa yürüyüşü organizasyonu düzenliyoruz. Bu uçsuz bucaksız doğanın güzelliklerinde gezmek ve seyahat etmek nasıl bir duygu olabilir sizce? dü...